Translate

poniedziałek, 24 kwietnia 2017

Biedronka. Dzień Książki 2017 – same książki dla ludziDzisiaj z okazji Dnia Książki spotkałam w Biedronce niesamowite tytuły! Lektury obowiązkowe wykształconego człowieka! A może tylko mola książkowego? Kogoś, kto lubi czytać po nocach do białego świtu? Az przyjemnie było popatrzeć.

To są wszystko książki „do czytania”, takie „normalne” książki, dla ludzi.  Nie wydziwione. Niektóre z nich to już klasyka, jak nieśmiertelne hity takie jak np. „Wichrowe wzgórza”, „Przeminęło z wiatrem”, czy „Mistrz i Małgorzata”. Inne to nowości, jak książki Mroza czy Mocci, ale też się dobrze zapowiadają. Ludzie to czytają! Cena też jest znośna, bo 24,99 (no, 25 złotych) za nową książkę to jest jeszcze do wytrzymania. 

Oto lista:   
           
1.      „II wojna światowa”
2.      Ackerman Diane, “Azyl”
3.      “Antologia poezji polskiej”
4.      Bułhakow Michaił, „Mistrz i Małgorzata”
5.      Bronte Emily, „Wichrowe wzgórza”
6.      Chmielewski Artur, „Uniwersum Metro 2033”
7.      Cortaza Julio, “Gra w klasy”
8.      Fitzgeral Francis Ford, „Wielki Gatsby”
9.      Heller Joseph, „Paragraf 22”
10.  Golden Arthur, „Wyznania gejszy”
11.  Green Graham, “Czynnik ludzki”
12.  Grisham John, “Werdykt”
13.  Hooper John, “Włosi”
14.  Huxley Aldous, „Nowy wspaniały świat”
15.  Ishiguro Kazuo, „Okruchy dnia”
16.  Kaczkowski Jan, „Czekam na Was, ale się nie spieszcie”
17.  Kesey Ken, „Lot nad kukułczym gniazdem”
18.  Knight Sarah, „Magia olewania” (cóż za fantastyczny tytuł!)
19.  Margaret Mitchell, „Przeminęło z wiatrem”, 2 tomy
20.  Marquez Gabriel Garcia, „Miłość w czasach zarazy”
21.  Marquez Gabriel Garcia, “Sto lat samotności”
22.  Moccia Frederico, „Chwila szczęścia”
23.  Mróz Remigiusz, „Turkusowe szale”
24.  Nabokov V. “Lolita”
25.  “Najlepsi piłkarze XXI wieku”
26.  Orwell George, “1984”
27.  Pawlikowska Beata, “Kurs pozytywnego myślenia. Wierzę w szczęście”
28.  „Przy rodzinnym stole”
29.  Puzo Mario, “Rodzina Borgiów”
30.  Puzo Mario, “Ojciec chrzestny”
31.  Riley Lucinda, “Siedem sióstr”
32.  Rożnowska Aleksandra, “Sportsmama wróć do formy w 12 tygodni”
33.  Salinger J. D., “Buszujący w zbożu”
34.  Tolkien J. R. R., „Hobbit”
35.  Young William Paul, “Chata”
36.  Żeromski Stefan, “Dzieje grzechu”

Skreśliłam te książki, które czytałam. Najbardziej z tej listy kocham „Przeminęło z wiatrem” i „Wichrowe wzgórza”. Potem „Sto lat samotności”. Te trzy tytuły posiadam w swoich zbiorach, by do nich wracać, kiedy zechcę. Dwa pierwsze mam też w wersji angielskiej. A kupiłam sobie „Miłość w czasach zarazy”, którą czytałam tak dawno, że już prawie całkiem zapomniałam, o co tam szło. Wzięłam też do ręki z sentymentem powieść „Gra w klasy” Cortazara. Dawniej rzecz kultowa dla mnie. Pragnęłam jej tak bardzo, że wypożyczyłam ją kiedyś z biblioteki i powiedziałam, że zgubiłam. Coś tam za nią potem zapłaciłam, czy też może zaniosłam jakąś inną, nową książkę. Ale to było w drugiej licealnej, jak miałam 17 lat. Potem mi ta miłość do dziwacznej formy zupełnie przeszła. Ot, takie grzeszki młodości się przypomniały…

Zastanawiałam się też nad zakupem „Wyznań gejszy”, ale widziałam tyle razy film, że nie mam już ochoty na czytanie powieści.  

Takie promocje to ja rozumiem!9 komentarzy:

 1. Ja dziś dorwałam w Biedronce jakąś młodzieżówkę o elfach za 10zł ;P Kupiłam, bo fantasy, a moja kolekcja fantastyki musi się powiększać <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś też czytałam pasjami fantastykę :)))

   Usuń
 2. Ostatnie promocje w Biedronce raczej do mnie nie trafiały, ale tym razem jest sporo książek, które chętnie bym kupiła. Problem w tym, że już wydałam kasę na książki w tym miesiącu... ;( Najbardziej kusi mnie "Mistrz i Małgorzata" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To powiem, że bardzo ładnie wydany jest "M i M" w tej wersji.

   Usuń
 3. No to rzeczywiście ciekawe. 'Miłość w czasie zarazy' leciała niedawno w tym nowym kanale. Planuję czytać 'Grę w klasy' w ebooku, ale zastanawiam się czy nie zgubi mi się wątek, czy nie lepiej mieć papierową. Widziałam w tych koszach biedronkowych Mankella ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja żyję bez telewizora, więc nawet nie wiem, jakie kanały są i co tam jest. Jak przeczytam, to będę szukać filmu w sieci.
   "Gra w klasy"? Mam wrażenie, że lepsza jest papierowa wersja, bo tam trzeba w kółko zaglądać w różne miejsca w książce. Ja swój egzemplarz, ten "zorganizowany" z biblioteki, zaczytałam na śmierć, aż się rozleciał i wyrzuciłam go przy okazji jakiejś przeprowadzki. Dzisiaj już nie pamiętam akcji, tylko klimat tej powieści.

   Usuń
  2. Są nowe kanały publiczne i tam był ten film. Ale odpuściłam sobie po kilku scenach. To jest chyba raczej do czytania, tak myślę.

   Usuń
  3. Ja lubiłam kiedyś bardzo prozę iberoamerykańską i filmy na jej podstawie. Hitem był dla mnie film 'Dwóch mężów donii Flor", wg powieści Jorge Amado. Albo "Przepiórki w płatkach róży" jakiejś meksykańskiej autorki, cudna książka i film też. Można znaleźć w oryginale pt. "Como aqua para chocolate", bywa na YT. Nie bardzo wyobrażam sobie filmowanie Marqueza, ale chętnie zobaczę.

   Usuń
  4. Wczoraj w nocy też leciało na TV Metro.
   Te tytuły brzmią interesująco, ale ja w ogóle mam problem z filmami, bo rzadko oglądam. Jak się natknę na te przepiórki, to obejrzę.

   Usuń